چند فایده نوشیدن آب - شرکت تک چهره
  خانه / inner / فارسی / مقالات علمی / چند فایده نوشیدن آب


• كاهش وزن
نوشيدن آب كمك مي كند كه وزن بدن كاهش يابد چرا كه تركيبات جانبي ناشي از چربي ها را مي شويد. نوشيدن آب اشتها را كم مي كند و ميل شما براي خوردن را متوقف مي نمايد. پس كمتر مي نوشيد. علاوه بر اين، آب كالري صفر دارد.
• درمان طبيعي سر درد
به از بين بردن سر درد و دردهاي پشت بر اثر كم شدن آب بدن، كمك مي كند. دليل اصلي سر درد هم همان از دست دادن آب بدن مي باشد.
• جوانتر خواهيد بود پوستي شاداب خواهيد داشت.
زماني كه پوست شما آب دار باشد، شما جوانتر به نظر خواهيد رسيد. آب كمك مي كند كه بافت هاي پوست مجددا ساخته شوند، پوست مرطوب شود و الاستيسيته آن افزايش يابد.
• بازدهي در محيط كار افزايش مي يابد.
حجم زيادي از مغز شما از آب تشكيل شده است. علاوه بر اينكه خوردن آب باعث مي شود كه شما بهتر فكر كنيد، باعث مي شود كه هوشيارتر باشيد و بهتر تمركز كنيد.
• فعاليت بدنيتان را افزايش مي دهد.
نوشيدن آب دماي بدنتان را تنظيم مي كند شما احساس انرژي بيشتري مي كنيد، زماني كه در حال نرمش هستيد و همچنين تغذيه عضلاتتان بهتر مي شود.
• كمك كردن در هضم غذا و جلوگيري از يبوست.
خوردن آب به دليل بالا بردن متابوليسم بدن در هضم غذا كمك مي كند. فيبر و آب دست به دست هم داده و حركت روده شما را راحتتر مي كند.
• رگ به رگ شدن و گرفتگي عضلات كمتر مي شود.
آب رساني مناسب به بدن باعث مي شود كه مفاصل و عضله هاي شما روغن كاري شود و شما گرفتگي و رگ به رگ شدن كمتري پيدا مي كند.
• كمتر مريض مي شويد و احساس سلامت مي كنيد.
نوشيدن مقادير زيادي آب باعث مي شود در مقابل آنفولانزا مقاومت كنيد و ساير امراضي مثل سنگ كليه يا سكته قلبي به دور باشيد. از ليمو و آب براي درمان بيماري هاي تنفسي و مشكلات روده اي، روماتيسم، دردهاي آرتروز و ... استفاده مي شود همچنين از فوايد ديگر آب مي توان به افزايش ايمني بدن اشاره كرد.
• از بين بردن خستگي
آبي كه وارد بدن مي شود، باعث مي شود كه مواد سمي و مواد زائد از بدن شسته شود و از بدن خارج گردد. اگر بدن شما دچار كمبود آب شود، قلب شما، بطور مثال، بايد خيلي سخت كار كند تا بتواند به همه سلولهاي بدن اكسيژن رساني كند، پس كليه ارگان هاي حياتي بدن شما خسته خواهند شد و در نهايت شما نيز خسته مي شويد.
• حوصله خوب
زماني كه بدنتان احساس خوبي داشته باشد روح شما نيز احساس خوبي پيدا مي كند.
• كاهش احتمال سرطان
در رابطه با سيستم هضم، برخي تحقيقات نشان داده كه نوشيدن مقادير زيادي آب، خطر ابتلا به سرطان مثانه و روده بزرگ را كاهش مي دهد. آب تمركز سلول هاي سرطان زا را در اوره كم مي كند و آن هم به دليل رقيق كردن اوره است. لذا زمان تماس اوره با پوشش مثانه كاهش مي يابد.

آب بخورید، سالم بمانید!
آب برای بدن شما ضروری است، و بدون آن فعالیت های بدن شما دچار مشکل می شود. پس اطمینان یابید که میزان کافی آب به بدنتان برسانید تا سلاامتی بدنتان تامین شود.
از فواید و اثرات شگفت انگیز آب می توان به هفت مورد اصلی زیر اشاره کرد :
افزایش انرژی بدن
شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید احساس خستگی می کنید، علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد. آب باعث انتقال اکسیژن و سایر مواد غذایی به سلول های بدن می شود و کمبود آن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها می شود. اگر بدن شما به اندازه کافی پر آب باشد، قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن، با شدت بیشتری کار کند.
حفظ تناسب اندام
اگر به دنبال کاهش وزن هستید، بدانید که آب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و باعث می شود احساس سیر بودن به شما دست دهد. بنابراین سعی کنید به جای نوشیدن نوشیدنی های پر کالری، آب بنوشید. همچنین چنانچه شما یک لیوان آب یخ بنوشید بدن شما بایستی این آب را گرم کند، در نتیجه مقداری از این گرمای مورد نیاز را از سوزاندن چربی ها به دست می آورد.
کاهش استرس
۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل می دهد. به هنگام تشنگی، بدن و مغز، برای انجام فعالیت های خود با فشار و استرس مواجه می شوند. برای کاهش سطح استرس، همیشه به هنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش، یک بطری آب به همراه داشته باشید تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.
جلوگیری از گرفتگی عضلات
نوشیدن آب باعث می شود که عضلات کمتر دچار گرفتگی شوند و اکسیژن رسانی کافی و پاک سازی سموم از آنها راحت تر انجام شود. همچنین آب بعنوان یک روان کننده در مفصل ها عمل می کند. هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد، می توانید با قدرت بیشتر و با مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید.
تغذیه پوست
خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب، بیشتر و عمیق تر می شوند. نوشیدن آب باعث چاق تر شدن سلول های پوستی و کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می شود. همچنین آب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست می شود و پوست را از وجود ناخالصی ها پاک می کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می کند.
بهبود کارکرد دستگاه گوارش
آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شود. آب باعث تسهیل حرکت محتویات دستگاه گوارش در طول مسیر آن می شود. همچنین جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است.
کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثانه
با کاهش نوشیدن آب، خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. آب باعث رقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار می شود و مانع از تشکیل کریستال های سنگ های مجرای ادراری می شود. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمی توانند شکل بگیرند، بنابراین خطر ابتلا به این عارضه های دردناک کاهش می یابد.


زمان های صحیح آب خوردن :
با زمانبندی صحیح آب خوردن اثر آن را در بدن خود بالا ببرید
دو لیوان آب (بعد از بیداری) کمک می کند به فعال کردن ارگان های داخلی
یک لیوان آب (۳۰ دقیقه قبل از غذا) کمک می کند به هضم راحت غذا
یک لیوان آب (قبل از گرفتن حمام) کمک می کند به کاهش فشار خون
یک لیوان آب (قبل از خواب) به منظور جلوگیری از سکته مغزی یا حمله قلبی

  •   ایران، تهران،ابتدای بزرگراه چمران،پارک وی، روبروی هتل استقلال، کوچه تیر، پلاک 7  
  •   -2774 -(021) -98+
  •   3860 -2620 -(021) -98+
  • info@takchehreh.com

عضویت درخبرنامه