inner - شرکت تک چهره
  خانه / inner / فارسی / اینترو

به گزارش دپارتمان روابط عمومی و بین الملل هلدینگ یاقوت رویان، دکتر سید حسین اعتمادی موسس گروه شرکتهای بین المللی یاقوت رویان از موفقیت مجموعه عسل دارو کیش از اقمار هلدینگ در تولید قرص ال کارنیتین مکیدنی-جویدنی در داخل کشور با قابلیت رقابت با همتا های خارجی خود خبر داد و گفت:
پروژه تحقیقاتی فرمولاسیون و تولید قرص ال کارنیتین از چندی پیش در دستور کار دپارتمان تحقیقاتی شرکت داروسازی سپیدطب با مدیریت عاملی خانم دکتر پورشقاقی و به سفارش شرکت عسل دارو کیش قرار داشته است که با سعی و تلاش شبانه روزی کارشناسان و متخصصان ذیمدخل و با بکارگیری باکیفیت ترین مواد اولیه اروپایی و با فرمول منحصربفرد دارویی (مکیدنی- جویدنی)، همزمان با فرخنده سالروز ولادت حضرت رسول اکرم ص، تولید انبوه این محصول آغاز و مقارن با دهه مبارک فجر پروسه توزیع سراسری قرص مکیدنی ال کارنیتین 1000 میلی گرمی برای اولین بار در کشور عملیاتی شده است که گفتنی است فرآیند تولید این مکمل منطبق با آخرین استانداردهای روز دنیا و اروپا و همچنین با رعایت کامل پروتکل های جهانی GMP، بوده است.
همچنین دکتر اعتمادی خاطرنشان ساخت:
تولید این قرص مکمل غذایی که به عنوان برگ زرین دیگری از افتخارات هلدینگ بین المللی یاقوت رویان محسوب می شود، بعنوان مکمل رژیم غذایی جهت کمک به کاهش وزن و افزایش انرژی و تحرک قابل استفاده خواهد بود و در فاز نهایی پروژه، صادرات آن به سایر کشورهای جهان در دستور کار قرار گرفنه است.
دکتر اعتمادی افزود:
یکی از نکات مهمی که جامعه داروسازی و البته پزشکی کشور باید به آن توجه کند، حوزه اخلاق است و این مسئله متأسفانه یکی از نقاط ضعف ارائه کنندگان خدمات سلامت است، رعایت اخلاق، فقط رفتار و ارتباط
خوب با مردم نیست بلکه کدهای اخلاقی فراوانی وجود دارد که از جنبه های علمی و فنی نیز برای ارائه خدمات مناسب به مردم حائز اهمیت است و در مجموع باید به این سمت حرکت کرد که نگاه اقتصادی و درآمدی در خدمات پزشکی و مراقبتهای دارویی جای خود را به خدمات اخلاقی و کسب رضایت مردم داده و درمان مردم در اولویت قرار گیرد و تنها در این صورت است که راه تعالی و کمال در حوزه سلامت به درستی طی خواهد شد و از اینروست که یکی از سرلوحه های کاری و اخلاقی کلیه فعالیتهای معموله در گروه شرکتهای یاقوت رویان، همواره بر اصل لزوم تسهیل و ترویج عدالت در حوزه درمانی آحاد مختلف مردم جامعه بوده و خواهد بود، چراکه کمبود دارو و یا عدم رعایت اصل انسانی عدالت در این زمینه به هر دلیل در یک کشور، به معنی افزایش مرگ و بیماری مردم آن کشور است. پس بنابراین کشورها باید توان تولید و تأمین داروهای استراتژیک و غیراستراتژیک خود را ارتقاء دهند.


مركز آزمايشگاه همکار تخصصی كنترل غذا و دارو سپیدطب آزمون از زير مجموعه‌هاي آزمايشگاه مرجع سلامت روز شنبه 14 دی ماه سالجاری مصادف با حلول ماه ربیع الاول توسط دکتر سیدحسین اعتمادی موسس هلدینگ بین المللی یاقوت رویان افتتاح گردید.
اين آزمايشگاه شامل بخش‌هاي آزمايشگاهي كنترل كيفي دارو، غذا، فرآورده‌هاي بيولوژيك، آرايشي و بهداشتي، مكمل و فرآورده‌هاي طبيعي و ملزومات و تجهيزات پزشكي است كه در مجموعه آزمايشگاه‌هاي مرجع سلامت قرار داشته و در مراسم گشایش این مرکز آزمایشگاهی، علاوه بر دکتر اعتمادی، جمعی از مسئولین نظام سلامت کشور نیز حضور داشتند.
در این مراسم دکتر اعتمادی ضمن تاکید بر این موضوع که اعتماد مردم نسبت به آزمایشگاه های همکار کنترل غذا و دارو بایستی تقویت شود افزود:
آزمایشگاه های همکار وزارت بهداشت که طلایه دار کنترل غذا و دارو می باشند، یکی از مراکز مورد اعتماد مردم است و این مراکز باید با ادامه فعالیتهای تحقیقاتی خود، سعی در جلب بیش از پیش اعتماد آحاد جامعه داشته باشد، چرا که مسایل مهم مربوط به مردم از جمله مصرف دارو و غذا، نیاز به تحقیق و بررسی در این مراکز دارد.
همچنین دکتر اعتمادی اظهار داشت با توجه به اينكه تمامی مواد غذايي و دارویی داخلي، وارداتي و صادراتي نيازمند مراقبت‌هاي جــدي اســت بــر همین اســاس ايجـاد بستر همکاری فیمابین وزارت بهداشت و آزمایشگاه های همکار به لحاظ تربيت نيروي انساني ماهر بمنظور سرمایه اندوزی نسل های آتی کشور ضرورت دارد.
دکتر اعتمادی در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه فعالیتهای در دست انجام آزمایشگاه های همکار وزارت بهداشت دارای پیچیدگی های کاری خاص در زمینه های فعالیتی خود می باشند، گفت لزوم توجه ویژه مسئولین امر در مدیریت هدفمند این پيچيدگي‌هاي صنايع غذايي و دارويي و آرايشي و بهداشتي ذیربط، ضروری به نظر میرسد.
در ادامه دکتر رویا پورشقاقی مدیرعامل داروسازی سپید طب نیز با اشاره به پیشگامی وزارت بهداشت در امر واگذاری خدمات به بخش خصوصی، گفت: هم اکنون وظایف و خدمات آزمایشگاهی وزارتخانه، به بیش از 100 آزمایشگاه در تهران و شهرستانهای کشور واگذار شده است.
وی با اشاره به دستاوردهای بین المللی حوزه سلامت کشور در سالهای اخیر از جمله کسب تایید صلاحیت سازمان جهانی بهداشت who)) برای نظارت بر صادرات جهانی و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی برای کشورهای مختلف توسط واحدهای ذیربط وزارت بهداست، درمان و آموزش پزشکی افزود:

ارتقای توانمندی مراکز آزمایشگاهی همکار و راه اندازی روش های نوین در کنترل فرآورده های حاصل از فناوریهای نوین ازجمله بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی و نظایر آن، راهکار و پلتفرم جدیدی در حرکت مجموعه سلامت کشور در مسیر پیشرفت و ترقی مطابق با آخرین استانداردهای جهانی خواهد بود.
دکتر اعتمادی در پایان با بيان اينكه مركز آزمايشگاه همکار سپیدطب آزمون یکی از تخصصی ترین و مجهزترین آزمایشگاه های همکار وزارت بهداشت می باشد خاطرنشان ساخت:
این مجموعه با هدف نظارت تخصصی و پیشرفته بر کیفیت مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی در مباحث فیزیک و شیمی صنایع مزبور در مساحتی بالغ بر 500 مترمربع و با همکاری اساتید برجسته دانشگاه ها و کارشناسان زبده و مجرب بومی و غیربومی کشور شامل 25 نیروی دکترایی حرفه ای در رشته هایی نظیر داروسازی، شیمی دارویی و نیز متخصصین حوزه های مختلف راه اندازی گردیده است که امید است با بالفعل نمودن پتانسیل و ظرفیت های موجود بتوانیم علاوه بر افزودن برگ زرین دیگری به افتخارات گروه شرکتهای بین المللی یاقوت رویان، گام موثر دیگری در راستای خودکفایی و استقلال میهن اسلامی عزیزمان ایران برداریم.

 

ضد باکتری، ضد قارچ، ضد تب، ضد اسپاسم، ضد ویروس، ضد آفتاب، قابض، تهوع آور، ادرارآور، قاعده آور، ملین، خلط آور، محافظ کبد، کاهش دهنده‌ی پرفشاری خون، سقط کننده، حساسیت زا،  مهار کننده‌ی نیترات ردوکتاز و مسکن از خواص مفید حنا است. حنا گیاهی درختچه‌ای و با ارتفاع تا ۷ متری می‌باشد. برگ‌های این درختچه، ساده، بیضی، نوک تیز و به طول تا ۳ و به عرض تا ۱ سانتی متر هستند. این برگ‌ها به طور متقابل بر روی ساقه قرار می‌گیرند.
گل‌های حنا سفید یا مایل به گلی کوچک و به صورت مجتمع خوشه مانند، با ظاهری زیبا بر روی ساقه قرار دارند. درختچه‌ی جوان بدون خار، ولی درختچه‌های مسن، دارای خار هستند. قسمت مورد استفاده‌ی حنا برگ آن است. درختچه‌ی حنا در مناطق جنوبی ایران از جمله اطراف بندرعباس و بوشهر، استان سیستان و بلوچستان (اطراف چابهار)، استان کرمان (کرمان، بم و نرماشیر)، استان خوزستان (اطراف اهواز) و یزد رویش دارد.
 
منبع جغرافیایی
حنا، بومی نواحی مدیترانه است. در نواحی شرق نزدیک و هندوستان نیز کاشته می‌شود و از نواحی استوایی هند و مصر به نقاط دیگر صادر می‌گردد. در ایران نیز در مناطق جنوبی کشور، استان‌های کرمان، هرمزگان و بلوچستان کاشته می‌شود.
 
ترکیبات مهم
یکی از مهم‌ترین اجسامی که شناسایی و استاندارد کردن حنا نیز، با آن صورت می‌گیرد، ترکیب لاوسون یا ۱ ـ هیدروکسی نفتوکینون می‌باشد که به میزان حدود ۱% حنا را تشکیل می‌دهد. این ماده، منبع رنگ حنا نیز هست.
ترکیبات دیگر حنا، شامل کومارین، گزانتون‌ها، فلاوونوئیدها، کینوئید، تانن به میزان ۱۰- ۵ درصد، رزین و مقداری اسید گالیک به حالت آزاد و مقدار کمی استرول از جمله سیتروسترول هستند.
حنا علاوه بر موارد مذکور دارای مانیتول و موسیلاژ است. وجود موسیلاژ باعث می‌گردد که برگ حنا به سهولت با آب به صورت خمیر درآید . حنا دارای ۲/۱% اسانس می‌باشد.

پژوهشگران علوم پزشکی در مرکز تحقیقات دانشگاه ˈبوستونˈ امریکا می گویند نتایج بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که قارچ مهمترین منبع ویتامین D است. قارچ ها به صورت طبیعی حاوی مقدار زیادی ویتامین D هستند . نقش اصلی ویتامین D، حفظ سلامت استخوان هاست.مهمترین منبع طبیعی این ویتامین، نور خورشید است ولی به دلیل زندگی آپارتمان نشینی اکثر افراد با کمبود ویتامین D مواجه هستند. در اکثر موارد پزشکان داروهای مکمل را برای جبران این کمبود توصیه می کنند که استفاده از آنها در دراز مدت عوارضی را به دنبال دارد. محققان به تازگی دریافتند که مصرف روزانه قارچ، تمام ویتامین D مورد نیاز بدن را تامین می کند و به هیچ داروی مکملی نیاز نیست.
قارچ در برابر اشعه ماورای بنش خورشید ویتامین D تولید می کند که تمام این ویتامین با مصرف آن به انسان منتقل می شود.
برخی از فواید ویتامین D عبارتند از :
• جلوگیری از پوکی استخوان
• جلوگیری از ابتلا به بیماری ام اس
• کاهش احتمال بروز سرطان
• پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی
• افزایش عملکرد مغز
• افزایش ترشح انسولین
• محافظت از بدن در برابر انواع تشعشعات
• جلوگیری از آرتریت روماتوئید
• جلوگیری از بروز التهاب در بدن
علاوه بر تامین ویتامین D مورد نیاز بدن، قارچ برای درمان آسم، دیابت، کاهش فشار خون، افزایش ایمنی بدن، افزایش ذخیره کلسیم بدن، درمان اختلالات عصبی و حفظ سلامت کبد بسیار مفید است.
محققین عنوان می کنند که مواد مغذی موجود در قارچ ها به شرح زیر می باشد :
ویتامین B : قارچ ها منبع غنی ویتامین B هستند ، که شامل ریبوفلاوین (riboflavin)، نیاسین (niacin,B۳) و اسید پانتوتنیک(pantothenic acid) است که با شکستن پروتئین، چربی و کربوهیدراتها  باعث تولید انرژی می شوند. ویتامین B  ، همچنین نقش اساسی بر عملکرد سیستم عصبی دارد .
ویتامین D : هنگامی که می خواهید از ویتامین D  بیشتری بهره بگیرید ، از قارچ ها استفاده کنید ، در حقیقت قارچ ها به صورت طبیعی حاوی ویتامین D هستند .
اسید پانتوتنیک (pantothenic acid) : که به تولید هورمون ها کمک می کند و نقش مهمی در عملکرد سیستم عصبی بدن دارد.
ریبوفلاوین  (riboflavin) : که به حفظ گلبول های قرمزسالم خون کمک می کند.
نیاسین (niacin,B۳) : که برای سلامت پوست مفید است ومستقیما” بر عملکرد صحیح دستگاه گوارش و سیستم عصبی تاثیر دارد.
قارچ ها همچنین منبع مواد معدنی مهم می باشند :
سلنیوم : ماده معدنی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند واز سلولهای بدن محافظت می کند تا از ابتلا شدن فرد به بیماری های قلبی ، برخی از سرطان ها و بیماری های مربوط به بالا رفتن سن ، جلوگیری شود.
این ماده معدنی همچنین برای سیستم ایمنی بدن و باروری مردان نقش مهمی دارد. بسیاری از غذاهائی که منبع حیوانی دارند و غلات ، منابع خوب سلنیوم به شمار می روند ، اما قارچ ها غنی ترین منابع سلنیوم هستند که در هر وعده غذائی ۸-۲۲ میکروگرم سلنیوم تولید می کنند.  این خبر خوبی برای گیاه خواران است که منابع سلنیوم محدودی دارند.
ارگوتیونن (ergothionene) : آنتی اکسیدانی طبیعی است که از سلول های بدن محافظت می کند.  قارچ ها حاوی این ماده هستند.
مس (copper) : به تولید گلبول های قرمز خون که عمل انتقال اکسیژن را به عهده دارند ، کمک می کند . این ماده همچنین درسالم نگه داشتن استخوان ها و اعصاب نقش مهمی دارد .
پتاسیم (potassium) : ماده معدنی مهمی است که در بدن بسیاری از مردم ، به اندازه کافی وجود ندارد. این ماده به  تنظیم فشار خون کمک کرده و باعث کارکرد صحیح قلب می شود.
بتا گلوکانس (beta-glucans) : در انواع مختلف قارچ ها یافت می شود و روی سیستم ایمنی محرک بدن تاثیر می گذارد. این ماده ، مقاومت بدن را در برابر آلرژی ها افزایش می دهد و به  متابولیسم صحیح چربی و قند در بدن کمک می کند.

  •   ایران، تهران،ابتدای بزرگراه چمران،پارک وی، روبروی هتل استقلال، کوچه تیر، پلاک 7  
  •   -2774 -(021) -98+
  •   3860 -2620 -(021) -98+
  • info@takchehreh.com

عضویت درخبرنامه